Ascendent zvěrokruhu

Ascendant astrologique

Ascendent  je důležitou součástí horoskopu. Je to jeden z klíčů k determinaci jednotlivých osob. Je to doopravdy viditelná část osobnosti, která odhaluje charakter jednotlivce tak, jak ho jiní lidé na první pohled vnímají.
 
 Ascendent čili první dům je výchozím bodem pro zkoumání zvěrokruhu, je to astrologické znamení, které se zvedá na východním horizontu ve chvíli a místě narození určité osoby.

Ve vaší natální mapě je ascendent stejně důležitý jako vaše znamení a může zdůraznit nebo utlumit určité tendence.

 Metody výpočtu ascendentu:

 Abyste vypočítali něčí ascendent, musíte vědet datum, místo a obzvlášt’ přesný čas narození.
 
 Abychom věděli, co jsme za znamení ve zvěrokruhu, stačí se jednoduše podívat na datum narození. Ascendent se obtížněji zjišt’uje. Je nutné udělat výpočet a každý ascendent má svůj význam a ovlivňuje znamení. Abychom jej vypočítali, musíme mít následující informace: čas, datum a místo narození, astrologický průvodce s tabulkami, astrologický výpočetní program nebo spojení s internetem, abychom mohli navštívit specializované webové stránky. Průvodce Vám umožňuje nalézt geografické souřadnice místa narození, potom přečtěte tabulky horoskopických domů a uved’te čas narození. Některé webové stránky nabízejí zdarma různé metody pro výpočet ascendentu.

Určete přesný čas svého narození, protože i minuta může změnit všechno. Odečtěte jednu hodinu, pokud jste se narodili mezi lety 1946 – 1976, a dvě hodiny, pokud jste se narodili po roce 1976. Odečtěte jednu hodinu, pokud jste se narodili mezi lety 1916 – 1940, a dvě hodiny v případě narození mezi lety 1940 – 1945.
Místo narození je také důležité, protože se v ascendentu horizont ve chvíli narození nachází na východě a je jiný u každého jednotlivce. Ascendent nám umožňuje určit vlastnosti a charakter osoby, fyzické predispozice a informace o jejím zdraví.

 Jiný způsob je určit přesný čas narození na základě měsíce a dne narození a pak datu narození přidat čas narození. Tabulka se dvanácti znameními, podle které lze určit čas narození a ascendent, je dostupná na astrologických webových stránkách.

 Různé charakteristiky ascendentu:
 
 Ascendent v Beranu:
 
 Osoby s ascendentem v Beranu mají impulsivní a emocionální charakter.

Vaše spontánnost a nepředvídavost jsou součástí Vašeho šarmu, ale zároveň můžete být popudlivý v případě neúspěchu.

Jste rebelský a akční typ a můžete být považováni za „horkou hlavu“. Získáte hodně, pokud se naučíte kontrolovat svou impulzivitu.
 

Ascendent v Býku:
 
 Osoby s ascendentem v Býku obvykle motivují materiální věci, peníze, touha po moci nebo obrana vlastních zájmů a bojují o to, co chtějí.

Jste senzuální a umíte si užívat života.

Máte rádi stabilitu a lidé Vám blízcí si Vás váží pro Vaši sílu.
 
 Ascedent v Blížencích:
 

Osoby s ascendentem v Blížencích vynikají v oblasti komunikace a vyjadřování se různými způsoby.

Umíte toto nadání každodenně používat, dokonce ho můžete uplatnit, například výběrem kariéry v žurnalistice.
 Upozornění: Vaše přizpůsobivost se může stát nestabilní.
 
 Ascendent v Raku:
 
 Osoby s ascendentem v Raku projevují velkou citlivost vůči lidem a věcem a jejich senzibilita se liší od senzibility jiných lidí.

Naprosto nesnášíte změny, protože potřebujete jistotu.

Rodina je pro Vás velice důležitá, protože Vám poskytuje jistotu.
 
 Ascendent ve Lvu:
 
 Osoby s ascendentem ve Lvu bývají rády ve středu pozornosti a v pohledech druhých lidí hledají potvrzení, že jsou obdivovány. Potřebujete afirmaci a uznání a občas vypadáte přísně.

Můžete však také projevovat ochotu pomoci a velkorysost.

Ascendent v Panně:

 Osobám s ascendentem v Panně chybí sebevědomí, ale tento nedostatek kompenzují svým praktickým a logickým způsobem myšlení. Ostýchaví a rezervovaní, často zůstáváte v pozadí. Jste také náchylní k sebekritice, ale nedovolte, aby perfekcionizmus zkazil Váš život: můžete se lehce ztratit v detailech.
 
 Ascendent ve Vahách:
 
 Osoby s ascendentem ve Vahách hledají rovnováhu a soulad v životě a zvláště ve vztazích s druhými lidmi. Jste šarmantní, přátelští a přívětiví v každé situaci a velice dbáte na svůj vzhled.

Bud’te však  opatrní a nepodléhejte kompromisům a povrchnosti.
 
 Ascendent ve Štíru:
 
 Osoby s ascendentem ve Štíru mohou pod klidným povrchem skrývat opravdovou vnitřní sopku. Kvůli své vášnivé povaze nikdy neděláte věci na půl. Vaše emoce vřou, proto se občas zkuste zbavit vzteku, který jste předtím dlouho potlačovali. Vaše rozhodnost, vůle a svůdnost jsou nepopíratelné. 
 

 Ascendent ve Střelci:
 
 Osoby s ascendentem ve Střelci občas vyjadřují svůj charakter idealistickými přesvědčeními nebo vírou ve vyšší moc.

Jste docela nezávislí a neuznáváte autority. Optimizmus je Vaše výhoda, přestože jste naivní a máte nedostatek pronikavosti.
 

 Ascendent v Kozorohu:
 
 Osoby s ascendentem v Kozorohu jsou ctižádostivé a schopné oportunisticky dosáhnout svých cílů. Vaše rozhodnost a soustředěnost jsou bezúhonné. U Vás přesnost a napětí převyšují spontannost. Máte potíže s vyjadřováním svých citů a často míváte rezervovaný a chladný postoj.
 
 Ascendent ve Vodnáři:
 

 Osoby s ascendentem ve Vodnáři mají rády nezávislost a svobodu.

Máte sklon utíkat před zodpově dností a omezeními. Vaše charakteristické rysy jsou originalita a obrazotvornost, ale občas máte nečekané reakce.
 
 Ascendent v Rybách:  
 
 Osoby s ascendentem v Rybách jsou velmi intuitivní a reagují bud’ pozitivně, nebo negativně, na okolnosti a na své okolí. Jste působiví a máte sklon reagovat na události příliš emotivně. V přátelství a lásce děláte zázraky: jste nejvěrnějším, pečlivým a důvěryhodným  přítelem.

související články

Barvy a jejich působení na lidskou psychiku

Zapomenuté techniky předvídání budoucnosti

Čínská astrologie

Vyber si téma:

Astrologie Jasnovidnost Kabala

Elovia Vám poskytuje rady ohledně jakéhokoli tématu. Pokud potřebujete pomoc, radu nebo přítele, naši poradci jsou tady pro Vás. Neváhejte a zavolejte nám. Vaše Elovia.

Služba pro připojení poradce na seznam služby 'Moji poradci' je k dispozici pouze pro již přihlášené uživatele. Pokud chcete využít našie služeby, prosím přihlásit se.
už máte 3 oblíbené poradce